Середа, 23 травня 2018 11:13

Щодо організації заходів безпеки в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентів, (Лист МОН № 1/9-331 від 22.05.18 р.)

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
  1. Залишайтесь у приміщенні, включіть гучномовець міського радіомовлення (радіоприймач), телевізор мережі кабельного телебачення;
  2. чекайте повідомлень виконавчого комітету міської ради;
  3. щільно закрийте вікна і двері. Вхідні двері завісьте шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини в вікнах і стики рам плівкою, лейкопластиром або звичайним папером від проникнення в приміщення  пару небезпечних речовин.

Запам'ятайте! Надійна герметизація житла виключає проникненнянебезпечних речовин у приміщення.

Залишаючи квартиру (будинок), виключіть джерела електроенергії, візміть із собою особисті документи, необхідні речі, надіньте протигаз або ватно-марльову пов'язку.

            Виходьте із зони зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру.

Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг і провітріть його на вулиці, прийміть душ, умийтесь з милом, ретельно вимийте очі і прополощіть рот.

При підозрі на ураження небезпечними хімічними речовинами виключіть будь-які фізичні навантаження, прийміть велику кількість рідини (чай, молоко і т.д.) та зверніться до медичного працівника або до  медичного закладу.

 

Щодо організації заходів безпеки

в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентів

 

Лист МОН № 1/9-331 від 22.05.18 року

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-331 від 22 травня 2018 року

Департаментам (управлінням) освіти і науки
обласних, Київської міської державних
адміністрацій

Керівникам закладів загальної середньої освіти

Керівникам закладів професійної
(професійно-технічної) освіти

Керівникам закладів вищої освіти

Шановні колеги!

У зв’язку з поширенням випадків отруєння школярів газоподібними речовинами та з метою організації заходів безпеки в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентів Міністерство освіти і науки України рекомендує:

1. Довести до відома керівників закладів освіти всіх рівнів про необхідність проведення заходів з гарантування безпеки під час навчально-виховного процесу.

2. Провести комплекс заходів з організації і забезпечення збереження життя та здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти.

3. Постійно проводити профілактичну, зокрема роз'яснювальну, роботу з вихованцями, учнями, студентами, їхніми батьками та працівниками закладів освіти щодо поведінки в разі виникнення ситуацій, які загрожують безпеці та здоров’ю дітей і працівників. Залучати до такої роз'яснювальної роботи співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів.

4. Розробити та розповсюдити серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників пам'ятку про правила поводження з виявленими підозрілими предметами.

5. Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не беруть безпосередньої участі в освітньому процесі. Посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень закладів освіти отруйних, вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю та життю дітей і працівників.

6. Посилити охорону закладів освіти, особливо в регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів, зокрема за сприяння батьків, громадськості, волонтерів.

7. Забезпечити оперативне інформування правоохоронних органів у разі виявлення у закладах освіти та на прилеглих територіях підозрілих осіб або предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю та життю.

 

Заступник міністра Павло Хобзей

 

 

Прочитано 679 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me