Новини

Новини (375)

Новини гімназії, обласного департаменту освіти, управління освіти Южноукраїнської міської ради, МИППО, міністерства освіти

Шановні батьки! Южноукраїнський ліцей №5 оголошує набір:

- до 1—х класів (за програмами НУШ та «Інтелект України»)

- до  5-х класів (за програмами НУШ та «Інтелект України»

- до 6, 7, 8, 9, 11—х класів на вільні місця

- до 10-х  класів (математичний профіль, іноземної філології, суспільно-гуманітарний))

Прийом документів здійснюється з 15 лютого 2024 року з 08.00 до 17.30 год.

Перелік документів, необхідних для прийому дитини:

1. заява батьків (заповнюється у закладі освіти);

2. Копія свідоцтва про народження дитини;

3. Медична довідка форми 086-1/0

 

Довідки за телефоном 5-86-80

 

Відповідно до Рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Миколаївської області від 07.02.2024 №53 «Про закріплення території обслуговування за закладами дошкільної освіти, ліцеями та гімназіями Южноукраїнської міської територіальної громади» за Южноукраїнським ліцеєм №5 закріплена територія обслуговування:

-пр-т Соборності 1,3; -пр.-т Незалежності 2,4, 6,8;

-вул.Миру 2,4,6,8,10,12; -б-р Шкільний 1,5,6,8; -вул.Набережна Енергетиків 3,5,7,15,17.

 

 

 

 

 

Міжнародний день рідної мови в Южноукраїнському ліцеї №5
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся родина Южноукраїнського ліцею №5.
У цей день у нашому закладі пройшли заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..»:
-Бліц-вікторина «Як правильно?»
-Виставка плакатів і висловів про мову “Слово – меч духовності”
-Вікторина «У світі цікавих висловів»( робота з фразеологізмами)
-Тематичні уроки «Рідна мова – безцінна духовна скарбниця народу»;
-Конкурси скоромовок «Хто зможе повторити»;
-Робота над асоціативним кущем «Мово калинова»
-Інтелекктуально-розвивальна гра «Мова єднає всіх»
З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Усі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.
Барвисте розмаїття вишиванок, створили піднесений настрій та не залишили байдужими нікого у ліцеї. Звучала молитва за українську мову.
Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова.
 
 
Змагання з настільного тенісу серед учнів 7(11)- их класів в Южноукраїнському ліцеї №5
Рудих Макар-1 місце, Молчанов Максим- 2 місце, Морін Іван- 3 місце
 
 

До вашої уваги - газета "Ліцеїст" №5 2023-2024!

Южноукраїнський ліцей №5 #iнженернийтиждень #томущоцікаво проводив у 2020, 2021 та 2024 роках.
Цьогоріч з 29.01 по 02.02 працювала команда педагогів філіалу #LiGa5STEM у складі:
• Александрова Олена Євгенівна
• Антонюк Вікторія Миколаївна
• Бишева Наталя Степанівна
• Єлізарова Вероніка Геннадіївна
• Заболотня Вікторія Вікторівна
• Кристапчук Оксана Петрівна
• Патранюк Ірина Петрівна
• Пахотіна Тетяна Вячеславівна
• Ткаченко Руслана Олексіївна
• Шевчук Людмила Миколаївна.
До викликів ІЛЮЗІЯ, 90 КМ/ГОД, ПЕРЕКОТИ-ПОЛЕ, ТІП-ТОП, МЕХАНІЧНИЙ ТЕЛЕФОН, ВЖУХ, КАРТОННИЙ ПУФ, ВЕЖА, ЗООТРОП, уроку «Будівельний матеріал: картон» та власно підібраних завдань: НЕВИДИМІ ЧОРНИЛА, РОБОПТАХ, АРТ-ОБ’ЄКТИ З КАРТОНУ, ЛЯЛЬКА-МОТАНКА, ОКОПНІ СВІЧКИ вчителями було долучено учнів з усіх класів.
Падалка Володимир, учень 6-Б класу: «Для мене виготовлення пуфу з картону виявилося цікавим і трохи складним завданням. Ескізи були нестандартні. Спочатку довелося здогадатися самостійно, яка деталь якому елементу належить. Це було, неначе квест, а я полюбляю квести! Коли склав усі пазли разом, стало все логічно і зрозуміло. Накреслив елементи на картоні, вирізав, склав і вийшов міцний пуф. Не дочекаюся вже наступного інженерного тижня».)))
З 11.01 по 24.01. 24 в Южноукраїнському ліцеї №5 відбулися онлайн- змагання " Вільні люди" серед учнів 5(9)- 7(11)-их класів.
Учасники змагалися зі стрибків через скакалку ( 30 сек.), піднімання
тулуба в сід з положення лежачи (30 сек.), жонглювання футбольним м'ячем (30 сек.), правою і лівою ногою почергово на вису на зігнутих руках на високій
перекладині.
За результатами ІІ етапу онлайн- змагань "Вільні люди" наші учні вибороли такі місця:
* Жила Карина- ІІ місце (піднімання тулуба в сід з положення лежачи за 30 сек)- 30 раз
* Кущенко Нікіта- ІІ місце ( вис на зігнутих руках на високій перекладині на більшу кількість часу) - 66 сек
* Рудих Макар- ІІІ місце (піднімання тулуба в сід з положення лежачи за 30 сек)-33 рази.

Учень 4(8)-А класу Южноукраїнського ліцею №5 Багдасарян Андрій учасник ІІ етапу (обласного,заочного) конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування "Лідер року - 2024".

Життя бентежне. Дні всі екстремальні.

Не знаєш, що буде в цю мить.

Читаєш новини. П’єш лате в кав’ярні.

Чи серце від втрати болить.

 

То сонечко вийде. То хмари зловісні.

Від вибухів стогне вкраїнська земля.

А серце чекає на добрії звістки,

На мирнії ранки. І спів солов’я.

 

І треба жити, вистояти, бути.

І дихати. Нічого не забути.

У рік новий ще мрія не здійснилась.

Мабуть, десь поміж хмар розпорошилась.

 

І треба вижити. Хоч іноді всміхатись.

І плакати. Людиною лишатись.

Долати страх, хоч і сирени на світанку.

Буде легше. Може, завтра зранку.

 

Місяць січень. Рік двадцять четвертий.

Не здаємось. Наш народ упертий.

Кожна мить життя веде до Перемоги.

Бо іншої  нема у нас дороги.  

Онищенко Анастасія, 3(7)-Б клас

Кікімора – найзручніший маскувальний костюм для військових, що дозволяє їм стати майже невидимими. Про це знають южноукраїнські сіткарки і невтомно працюють над виготовленням спорядження. Серед них Оксана Петрівна Петренко – заступниця директорки ліцею № 5 (колишня гімназія № 1). Із перших днів повномасштабної війни вона почала плести: спочатку – маскувальні сітки, а потім – кікімори. Аби виробництво було безперервним, пані Оксана робила це на роботі та вдома. Ми поцікавилися у Оксани Петрівни, де вона бере ресурс, крім професійних обов’язків, займатися волонтерством та хто їй у цьому допомагає.

Оксана Петренко, каже, що дуже любить вишивати та плести, але після того, як стала заступницею директорки, на хобі часу не вистачало. Зараз реалізовує себе в плетінні кікімор. І тут є де розгулятися фантазії. Адже за допомогою кольорової гами вона має зробити так, аби виріб максимально був схожий з ландшафтом. Нашим захисникам і захисницям дуже важливо в потрібний момент перетворитися на зелені листочки, суху траву чи сніг. Це може врятувати їм життя. Маскувальні костюми, які виготовляє пані Оксана разом зі своїми помічницями Оленою Пелюх, Світланою Чепіль та Любов’ю Деновою, виходять якісними й оригінальними.

 

– Колись я думала: ну як таке можливо? А тепер мені лише кажуть: потрібна кікімора «суха трава», «пісок», «зелена трава» чи «сніг».

Сіткоплетінням Оксана Петренко займається від повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тоді у спортивній залі третьої школи южноукраїнці розгорнули масове плетіння маскувальних сіток різного розміру. Пані Оксана спочатку різала тканину на стрічки, поглядаючи на тих жінок, які стояли біля великої рамки і вплітали їх в основу. Згодом долучилася до когорти волонтерок, які назвали себе «Бугові мавки». Поступово навчилася й сама плести маскувальні сітки. А потім зосередилися лише на кікіморах. Їх можна виготовляти будь-де, навіть на робочому місці, потрібна лише спеціальна рамка з гвіздками на яких розтягується сітка та матеріали.

– Через щільний графік роботи не потрапляю до волонтерського штабу «Бугових мавок», щоб разом з усіма попрацювати. Мені дуже подобається виготовляти маскувальні сітки. Це – колективна творчість у особливій атмосфері. Зараз плету вдома кікімори після роботи. У 2022 році, коли в нашому ліцеї було дистанційне навчання, мені вдавалося плести між уроками вдень. Я розкладала рамку на великому столі у гардеробній та працювала. Тоді до мене долучалися всі охочі: колеги, які мали вільну хвилинку, діти допомагали сортувати клаптики тканини, яку давала фабрика з Вознесенська, батьки приносили нитки, непотрібні футболки. Увечері вдома продовжувала, тому що процес не можна було переривати – військові чекали на свої замовлення. Це завжди мотивувало мене.

 

Першопрохідницею у плетінні кікімор є Галина Радиш – одна з лідерок «Бугових Мавок». Саме вона повністю координує процес: кроїть деталі для маскувального костюму, а потім готові частини сплітає докупи. Першу кікімору пані Галина виготовила на прохання племінника Владислава у 2018 році й відправила йому на Авдіївський напрямок. Вона розповідає, що купила рибальську сітку, по собі викроїла деталі й нав’язала на них нитки. Хлопцеві сподобався тітчин виріб.

Потім у 2022 році до «Бугових мавок» звернувся військовий з Одеси, який разом з іншими побратимами дислокувався біля Южноукраїнська. Він попросив виготовити маскувальну накидку на шолом та гвинтівку. Пані Галина знову згадала про свій досвід – і так кікіморна справа набула нових масштабів.

– У нас вже міні-фабрика з виробництва кікімор. Над створенням захисних костюмів, крім заступниці директорки ліцею, працюють представниці колективу Центру дитячої та юнацької творчості та підприємиця - власниця магазину «Теремок». Тепер плестимуть ще й у ліцеї № 4. Ми вже навіть рамку для них приготували. Тканину замовляємо за кошти благодійників: атомна станція, «Атомсервіс», прості люди. А якби ви знали, як донатять наші бабульки! Вони віддають останні кошти з пенсії. У Вознесенську дві фабрики надають обрізки тканини. Ми їх сортуємо й використовуємо для килимків та сіток. Основу для маскувальних сіток та кікімор замовляємо на Харківщині. За тиждень виготовляємо до шести костюмів. Однак цього не достатньо, щоб забезпечити усі замовлення, що надходять від військових, тому будемо раді усім хто долучатиметься до нашої справи. Разом до Перемоги! – розповідає Галина Радиш.

Так, спільне прагнення якомога швидше наблизити перемогу об’єднали Оксану Петренко та Галину Радиш. Наразі вони співпрацюють дистанційно: помічниця завучки Любов Денова приходить до волонтерського осередку, щоб взяти матеріали та викрійки для чергової кікімори, а потім приносить вже готові деталі, які в руках Галини Радиш перетворюються на костюм.

Олена Пелюх – одна з перших, хто долучилися до кікіморної справи. Вона й зараз залишається головною помічницею Оксани Петрівни й безпосередньо в гардеробній облаштувала місце для плетіння. Тканину на стрічки ріжуть вахтерки – Світлана Чепіль та Любов Денова. А пані Оксана після роботи поспішає додому, щоб теж якнайшвидше взятися за справу.

– Дуже вдячна своїм рідним за допомогу. Сестра Ольга дає нитки, які ми вплітаємо у маскувальний костюм. Коли були блекаути, чоловік дбав, щоб забезпечити мене світлом. У всій оселі темно – лише в мене лампа. Уся рідня знає: плетіння – це святе й процес не має перериватися. Чоловік завжди цікавиться, чи потрібна мені допомога: може, щось завезти чи забрати. Ми також регулярно донатимо на ЗСУ. Це вже стало невід’ємною частиною нашого сімейного життя.

Пані Оксана плете кікімори із задоволенням. Це зрозуміло з того, як вона описує процес. Із захватом розповідає, як добирає нитки та клаптики тканини різних кольорів, щоб зробити розмиті плямки на камуфляжі. Про те, як намагається зробити зимові костюми хоч трішечки теплішими, використовуючи додаткові нитки, але не зробити їх важчими. Іноді спина болить, руки. Але, коли бачить свої вироби на світлинах, що надсилають військові, та читає їхні вдячні повідомлення, це надає їй сили. Вона каже, що розуміє: маскувальний костюм, який вона ретельно та довго плете, може бути на один вихід. Хай так, аби лиш життя збереже.

– Перша кікімора була для бійця, мама якого плела разом з нами сітки у штабі. Вона мені потім дуже дякувала. І тоді я подумала, що зробила корисну справу в такий складний час. А взагалі, приємно коли від військових є зворотний зв'язок, коли пишуть: передана кікімора просто шикарна! Проте найголовніше, щоб ті, для кого ми це робимо, знали, що вони не самі. Вони мають бути впевнені: за їхньою спиною є багато людей, які думають про них, піклуються, – їхній надійний тил.

Оксана Петрівна загадує: перша кікімора була виготовлена з ниток мішковини – дуже тепла, але й дуже важка. Зараз вона використовує спандбонд – легкий синтетичний матеріал, який не промокає. Джутову нитку вплітає для досягнення певного кольору та для тепла. Буває, що її перед тим треба розпушити. Інколи потрібно додавати клаптики тканини – тоді в роботу йдуть старі футболки. У кожен виріб волонтерка додає частинку свого серця.

На виготовлення одного маскувального костюму Оксані Петрівні з її командою потрібно три-чотири тижні. Каже, що хотілося б працювати швидше, але не завжди виходить. У вихідні намагається надолужити: може просидіти за плетінням з восьмої ранку й до пізньої ночі, роблячи лише короткі перерви. Це її особистий внесок у Перемогу України.

джерело: газета "Контакт", Наталя Кравець, журналістка

 

 

22 січня 2024 року в Южноукраїнському ліцеї №5 пройшов флешмоб з нагоди 105-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Понад 300 ліцеїстів та працівників закладу об'єдналися в "ланцюг єднання", символізуючи соборність України.
Вшанували героїв усіх часів, що поклали життя за Україну. Живий ланцюг Соборності - це єднання не лише рук, але й сердець! Протягом тижня в ліцеї №5 пройдуть виховні години, години спілкування: «День Соборності, що для мене означає це свято?», «Моя Україна – єдина і неподільна»; учні підготували стінгазети, присвячені Дню Соборності. На уроках історії обговорювалися питання, пов’язані із історією української державності. У бібліотеці закладу створена виставка літератури на тему: «Соборність України в історичних джерелах та документальних фактах».
Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.
Відеоролик для пергляду https://fb.watch/pLwkhluU2c/
Це просто вражаючий результат у вивченні теми "Літосфера" з найменшими, шестикласниками. Проектні роботи учнів 2(6)-Б класу по створенню моделі внутрішньої будови Землі, моделі вулкана...
 
На зображенні може бути: 9 людей та текст
На зображенні може бути: текст
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
На зображенні може бути: торт
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
На зображенні може бути: карта
Немає опису світлини.
На зображенні може бути: яблуко
 
Вівторок, 16 січня 2024 13:10

#ДівчатаSTEM

Вітаємо ученицю 11-Б класу Южноукраїнського ліцею №5 Павлову Олександру! Сашуня – учасниця проєкту менторства. Дякуємо #ДівчатаSTEM за супер круту менторку – Ксенію Мінакову. Бажаємо дівчатам плідної співпраці.

На зображенні може бути: 2 людини та текст

У рамках реалізації проєкту дослідження готовності закладів освіти України до STEM, який проводиться командою проєкту STEАM STATUS, започаткованого БО «БФ «Фонд освітніх ініціатив» за підтримки МОН України, Южноукраїнський ліцей №5 отримав ступінь STEAM START

До вашої уваги четвертий номер газети "ЛІЦЕЇСТ".

Гарних канікул, безтурботного дитинства та мирного неба над головою!  
Сторінка 1 із 25
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me